HYDROAKUMULATORY

Hydroakumulatory są urządzeniami ciśnieniowymi, służącymi do gromadzenia energii zawartej w medium roboczym. Ta zgromadzona w akumulatorze hydraulicznym energia oddawana jest do układu hydraulicznego w okresie zwiększonego na nią zapotrzebowania. Hydroakumulatory pęcherzowe, hydroakumulatory tłokowe i hydroakumulatory membranowe wykorzystują tę ...

Hydroakumulatory są urządzeniami ciśnieniowymi, służącymi do gromadzenia energii zawartej w medium roboczym. Ta zgromadzona w akumulatorze hydraulicznym energia oddawana jest do układu hydraulicznego w okresie zwiększonego na nią zapotrzebowania. Hydroakumulatory pęcherzowe, hydroakumulatory tłokowe i hydroakumulatory membranowe wykorzystują tę samą zasadę działania a różni je rodzaj zastosowanej przegrody między cieczą i gazem oraz techniczne ograniczenia maksymalnej objętości oraz ciśnienia roboczego.
Akumulatory hydrauliczne mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na chwilowym wzroście wydatku pompy lub zasilaniu układu w przypadku jej awarii, tłumieniu pulsacji, kompensacji temperatury lub objętości cieczy roboczej, tłumieniu uderzeń hydraulicznych.

Więcej

HYDROAKUMULATORY Jest 17 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 17 elementów